By Anonymous - 10/09/2013 07:35 - United States - San Francisco
Same thing different taste
By hungry - 13/10/2013 05:23 - United States
By Anonymous - 23/02/2011 16:04 - United States
Eight hour window
By fishyrael - 12/07/2022 00:00 - United States - East Lansing
By Badlucked - 03/05/2019 06:00 - Canada - Montréal
Brain worms
By Anonymous - This FML is from back in 2012 but it's good stuff - United States - Ridgefield
By Cheesey_Dorito - 28/09/2018 15:30
Sadly discontinued
By Anonymous - 05/10/2013 08:17 - United States
By Anonymous - 25/10/2008 16:55
The first step is admitting you have a problem: take away is bad for you.
By Tyr88 - 05/03/2017 02:00 - Australia - Blakehurst
Money for nothing
By Broke Bitch - 05/05/2016 21:48 - United States - Albertville
Top comments
Comments
think about how good it will feel when you buy a new fridge.
Better luck next time!
How do you buy $250 of groceries at once? I usually buy for $25, max. $65 if I'm stocking up. When I went all out with my bf, we got to $100... so now tell me, how do you buy that much? Or do you want to have the most expensive kind of everything?
Yeah, 25 bucks is like, some milk, some meat, some bread and... that's it. What in the world do you eat?
I'm going to say that either things work a lot differently in Belgium, or 33's diet consists mostly of Ramen and the like. :P
honestly op it would probably wouldve been easiest to just go back to the store and return some of the items. you don't have to eat it, let it spoil or burden anyone for space. plus you'd get some of that money back
Most of the time you can't return frozen or dairy since by the time he got back home, found out his fridge was broken and then drove back most of it would be at least partially defrosted and they can't risk reselling it like that.
Time to consume all the dairy products!
Too bad that didn't happen in the winter...you have a freezer for four months at least
Go return the stuff
buy a cooler and some ice!
Sheesh what did you buy 100 lobsters?
If you actually find a lobster that you can purchase for $2.50, I'd strongly advise against it.
Keywords


Better get to eating Op. Btw that is a ton of groceries, especially if you live by yourself
I'd scream if that happened to me. My whole day would be udderly sour, and there's a 2% chance that I'd milk it for all it's worth. I hope you were able to moove your stuff to a working refrigerator. Sit on the cowch and hope tomorrow is a butter day. Good luck.